Dnia 29 października 2019 r. odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły z okazji 50-lecia ZS nr 2 w Garwolinie. Turniej odbył się pod kierownictwem Pani Elżbiety Marciniuk i Pani Małgorzaty Biernackiej przy współpracy z Panią Urszulą Maligłówką, Małgorzatą Wojciechowską oraz Kariną Gajewską. Koordynatorem całej akcji był Pan Paweł Żak.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonała Pani Dyrektor Ewa Flaga. W rozgrywkach wzięło udział, aż trzydziestu uczestników rywalizujących o tytuł Mistrza Szachów. Puchar zdobył Konrad Kowalski z klasy I TI(5), II miejsce uzyskał Michał Połosak z klasy II TI, zaś III miejsce  przyznano Piotrowi Boguszowi  z klasy II TB. Miejsca został uhonorowane medalami.