19 kwietnia uczniowie klas maturalnych  z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie prowadził dr hab. inż. Łukasz Nogal, prof. uczelni  z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej. Spotkanie miało  na celu przedstawienie maturzystom bogatej oferty edukacyjnej oferowanej przez Politechnikę Warszawską. Pan Profesor dużo mówił o zaletach swojej uczelni, o proponowanych kierunkach i specjalnościach. Politechnika, to uczelnia wyższa techniczna i jest dedykowana również  dla absolwentów naszej szkoły .W dzisiejszych czasach wykształcenie wyższe otwiera furtkę na lepszy świat, daje dużo nowych możliwości rozwoju indywidualnego.

Lepsza przyszłość to dobre wykształcenie. Pan Profesor jest przykładem tego, że Ziemia garwolińska potrafi wypuścić w świat fantastycznych naukowców. W najbliższej przyszłości planowane jest zawarcie współpracy między Politechniką Warszawską,  a ZS nr2 dotyczącej przygotowania naszej młodzieży do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, a także wspólnej organizacji zajęć praktycznych.