Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, która staje przed wyborem szkoły średniej, w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, po raz kolejny prowadzone były branżowe zajęcia tematyczne w ramach „Uniwersytetu Ósmoklasisty”.

Zajęcia miały na celu przybliżenie możliwości zdobycia kwalifikacji w określonych zawodach. Podczas 60-minutowych zajęć uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia w pracowniach oraz wykonywać ćwiczenia wspólnie z młodzieżą klas technikalnych pod okiem nauczycieli specjalistów z różnych branż (Uniwersytet dla Ósmoklasisty).

Chcieliśmy podkreślić  że wybór szkoły branżowej lub technikum nie zamyka możliwości rozwoju. Wręcz przeciwnie - kształcenie zawodowe daje bardzo dobre teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy, a następnie umożliwia płynne przejście do trybu studiowania. Absolwenci techników są znakomicie przygotowani do pracy, a zgodnie z deklaracjami pracodawców, bez problemu znajdą pracę w poszukiwanych zawodach.

W naszych  zajęciach wzięło udział ponad 250 uczniów szkól podstawowych. Odwiedzili nas m.in. uczniowie z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Żelechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Pilawie, Szkoły Podstawowej w Borowiu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym.

Do zobaczenia we wrześniu!