W naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu koloryzacji z  marki Mila, udział wzięły uczennice z kl. II i III TUF, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, oraz profesjonalni fryzjerzy . Celem szkolenia  jest  zapoznanie uczestników z nową linią  kosmetyków marki "Mila IQ Color".

IQ Color to 15 klasycznych odcieni, zainspirowane naturą, podzielone zostały na  5 grup kolorystycznych: brązy, natury, odcienie złota, czerwienie i popiele.  Paleta stanowi bazę, która daje fryzjerom  możliwość tworzenia zjawiskowych koloryzacji.

Koło Detektywi Zdrowej Żywności w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki  powstało w 20212 r. Jego działalność objęta  była Patronatem Honorowym przez Firmę Brueggen.

 W  roku szkolnym 2021/2022 koło  obchodziło Jubileusz 10-lecia swojego istnienia , a 14 maja odbyła się uroczystość podsumowująca  jego działalność . Swoja obecnością uświetnili ją: pani Marzena Świeczak – Burmistrz Miasta Garwolin, pani Justyna Maszkiewicz – Dyrektor Edukacji, Kultury i Sportu, pani Anita Wodyła - Dyrektor Handlowy Fimy Brueggen, pani Dorota Brojek  - Dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie,   pani Aneta Brodowska –Piechota  - Piekarnia Żabczyńscy, pan Władysłąw  Mitura  - Pasieka Zdrowy Miód, pan Adam Wyskwar- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr2 im. 2 Pułku Strzelców Konnych, Halina Poszytek -Prezes ZNP, podkom. Danuta Kalinowska-KPP w Garwolinie, pan Zbigniew Marciniuk – Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa, pani Magdalena Ochnio – dietetyk,  pani Grażyna Makulec – Klub Seniora, pani Urszula Ruta – Garwolin, pani Anna Lodowska -Dyrektor Przedszkola Plastuś , pan Sergiusz Śwital, pani Urszula Ruta - eGarwolin a także absolwenci szkoły.

W dniach 9-10 maja 2022 r. aktywni działacze szkolnego koła Detektywi Zdrowej Żywności - uczniowie klas 1 TŻiUG, 2K, 3 TUF, 2 TŻiUG  pod opieką pań Kamili Lis i Anny Liszewskiej  uczestniczyli w wycieczce organizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn „Poznaj Polskę”.

W czasie dwudniowego pobytu uczniowie zwiedzili Sandomierz , a w nim  Bramę Opatowską, Rynek, Katedrę, Wąwóz Królowej Jadwigi .Następnie odbyli spacer podziemną trasą turystyczną  w Opatowie  ,zwiedzili ruiny zamku Krzyżtopór i zmęczeni zakweterowli się w Hotelu Dwór Świętokrzyski. Następnego dnia po śniadaniu   nastąpił przejazd do Nowej Słupi  i przeszli drogą królewską na Święty Krzyż, gdzie  mieli możliwość podziwiania Klasztoru . Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Chęcinach.

Wnioski o przyjęcie do szkoły należy składać w kancelarii szkoły w godzinach 7:00 - 15:00.