18 pażdziernika  w siedzibie Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie  odbyła się gala wręczenia nagród laureatom  konkursu  „Opiekun Stypendysty Roku 2020/2021”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych.

Laureaci odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika, członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc oraz przewodniczącego sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Krzysztofa Skolimowskiego.W tym gronie, po raz kolejny, znalazła się Anna Liszewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych naszej szkoły.

- Wasze wyniki są dobrą prognozą na przyszłość, bo to przecież wy za kilka lat na różnych polach będziecie stanowić o perspektywach rozwoju Polski – podkreślał wicestarosta Marek Ziędalski podczas wręczenia stypendiów naukowych zarządu powiatu garwolińskiego. W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie otrzyma 11 uczniów.

- Dziękuję, że mimo nowej rzeczywistości szkolnej naznaczonej pandemią, wypełniliście jak najlepiej obowiązek wzorowego ucznia. Wasze wyniki są dobrą prognozą na przyszłość, bo to przecież wy za kilka lat na różnych polach będziecie stanowić o perspektywach rozwoju Polski – podkreślał wicestarosta Marek Ziędalski podczas uroczystości wręczenia stypendiów w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. – Życzę, abyście w przyszłości nadal nie tracili zapału do pogłębiania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności oraz talentów – dodał.

Polonistka Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie Izabela Odziemczyk-Dadas otrzymała tytuł Honorowego Profesora Oświaty. To pierwszy nauczyciel w powiecie garwolińskim oraz regionie siedleckim, który dostąpił takiego zaszczytu.

Tytuł nauczycielka z 27-letnim stażem odebrała 14 października podczas centralnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Honorowy Tytuł Profesora Oświaty jest przyznawany przez ministerialną kapitułę. W dorobku należy posiadać m.in. nieposzlakowaną opinię, przynajmniej 20-letni staż jako nauczyciel dyplomowany czy własne publikacje. W Polsce profesorów oświaty jest 250, w województwie mazowieckim 21. Izabela Odziemczyk-Dadas dostąpiła tego zaszczytu jako pierwszy nauczyciel w powiecie garwolińskim oraz regionie siedleckim.

Dnia  12 pażdziernika 2021 r.  klasa 1 TŻiUG miała możliwość uczestniczenia w panelu konsumenckim  prowadzonym przez Specjalistę ds. Jakości Firmy Brueggen pana Patryka Mianowskiego.

 Badania konsumenckie pozwalają na poznanie preferencji konsumentów na temat produktów już wprowadzonych na rynek oraz będących propozycją bądź ulepszeniem dotychczasowego produktu, a także porównanie produktów z produktami konkurencji. Służą one również ocenie jakości produktów spożywczych, zidentyfikowaniu określonych cech sensorycznych badanych produktów, które wpływają na ich akceptację konsumencką i w rezultacie zakup.