Igor Laskowski, Gabriel Mikos i Bartosz Zięcina z klasy 2TI A wzięli udział w ogólnopolskim konkursie sprawdzającym znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o kulturze i historii USA. 
W związku z obchodami 80-lecia uczelni w pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestników było stworzenie minutowego filmu, w którym opowiadali po angielsku, dlaczego warto studiować na UMCS. Nasza 3-osobowa drużyna zakwalifikowała się do drugiego etapu razem z 38 drużynami z całej Polski. Tym samym, 18 kwietnia uczniowie wzięli udział w językowym teście gramatycznym na UMCS w Lublinie, który napisali tak dobrze, że pozwoliło im to wejść do finału z drugiej półfinałowej pozycji razem z 25 innymi drużynami. W ostatniej części konkursu drużyny rywalizowały ze sobą w teście wiedzy o patronce uczelni Marii Skłodowskiej- Curie oraz amerykańskich wątkach w jej życiorysie pisanym w języku angielskim. Wynik tej rywalizacji okazał się dla nas sukcesem i drużyna z Garwolina zajęła 5 miejsce. 

Po emocjonujących półfinałach nadszedł czas na finałową rozgrywkę, która przyciągnęła uwagę licznych miłośników motoryzacji. W Hali nr 4 na MTP, w dniach 4-6 kwietnia podczas targów Poznań Motor Show, odbyły się finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Nasi uczniowie rywalizowali w kategoriach głównych: Elektromobilni – Adrian Pietryka i Jan Paziewski, Mechanik Zawodowy – nasz absolwent Patryk Czubrzyński, Młody Detailer – Adrian Zwierz i Paweł Paprota.

17 kwietnia gościliśmy u nas Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie  stawili się na akcje wyjątkowo licznie, przybyło nam wielu nowych członków zarówno uczniów jak i nauczycieli. Do oddania zakwalifikowały się 34 osoby. Oddano ponad 15 litrów krwi!

Dzięki  naszym koleżankom :K. Gajewskiej , M. Wojciechowskiej, U.Maligłówce  i E.Marciniuk cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów, za co składam podziękowania.

12 kwietnia odbył się III Międzyszkolny  Konkurs Fryzjerski ,,Fryzury przyszłości” w Mińsku Mazowieckim.

Naszą szkołę reprezentowała: Wiktoria Siarkiewicz kl. II TUF z modelką Natalią Kajką z kl. III TUF.