25 maja w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny.

Impreza finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Honorowy Patronat nad piknikiem objęła Minister Klimatu i Środowiska  Anna Moskwa.

Trzeci czwartek marca każdego roku jest dniem, w którym odbywa się  Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Tegoroczna XXXII edycja  miała miejsce 16 marca, w naszej szkole  przystąpiło  do niej 67 uczniów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia.

Miło nam poinformować, że czterech uczniów  otrzymało wyróżnienia.  Są to (w kolejności na zdjęciu od lewej): Frelik Szymon – klasa IV TI5, Głowala Dawid - klasa I TIA, Szwed Jan – klasa I TI B, Brzozowski Jakub – klasa I TI B.

W tegorocznej sesji zimowej zdawalność egzaminów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie wyniosła 80%. Jeden uczeń uzyskał wyniki 100-procentowe w części pisemnej oraz praktycznej. Jest nim Zalewski Piotr, uczeń kl. IV TI (kwalifikacja INF.03)

Do egzaminów w sesji zimowej podeszli uczniowie siedmiu klas technikum (łącznie 175 uczniów): technik usług fryzjerskich (FRK.03 – kl. IV TUF), technik budownictwa (BUD.14 – kl. IV TB), technik elektryk (ELE.05 – kl. IV TE), technik pojazdów samochodowych (MOT.06 – kl. IV TPS), technik żywienia i usług gastronomicznych (HGT.02 oraz HGT.12 – kl. IV TŻiUG) oraz technik informatyk (INF.03 - kl. IV TI).  

22 maja w Białymstoku odbył się ogólnopolski konkurs kulinarny „Wieprzowina na podlaskim stole”. Można uznać, że zasięg konkursu był międzynarodowy, gdyż oprócz 12 zespołów z Polski startował też zespół z Litwy.

Zadaniem uczestników było przygotowanie 10 porcji zakąski oraz 4 porcji dania zasadniczego, którego głównym składnikiem miała być wieprzowina.