Turniej odbył się w środę 27.09.2023, w wydarzeniu brało udział ok. 80 uczniów klas pierwszych naszej szkoły.

Graliśmy na boisku szkolnym 5 plus bramkarz, mecze graliśmy po 12 minut w grupie , półfinały i finały 2x10 minut.

Uczniowie Dwójki skorzystali z zaproszenia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i wzięli udział w zajęciach warsztatowych z języka angielskiego przygotowanych przez wykładowców z Centrum Języków Obcych UPH.

W trakcie warsztatów młodzież mogła dowiedzieć się, czy możliwa jest nauka wymowy angielskiej z piosenek, poznała przykłady humoru językowego, a także różne idiomy, porównania, powiedzenia i przysłowia zawierające nazwy zwierząt. Najbardziej aktywni uczestnicy spotkania otrzymali upominki.

65 uczniów z 5 szkół wzięło udział w I Garwolińskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub, które 26 września odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Pierwszy taki turniej w Garwolinie został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZS nr 2. Z zaproszenia skorzystało pięć szkół, których reprezentanci rywalizowali we wtorek 26 września.

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Przybysza, kierownika PE Garwolin, we wtorek 19 września uczniowie klasy 2TE oraz 5TE uczestniczyli w szkoleniu bhp, które odbyło się na placu Posterunku Energetycznego w Garwolinie.

Młodzież wzięła udział w instruktażu przeprowadzonym przez Pana Piotra, dotyczącym przyrządów metrologicznych wykorzystywanych do pomiaru zużycia energii elektrycznej. Następnie każdy mógł obejrzeć bardzo szczegółowo rozdzielnice SN (średniego napięcia), przysłuchując się jednocześnie prezentacji dotyczącej ich zastosowania w przemyśle. Całość zwieńczył pokaz możliwości prądu elektrycznego, uzmysławiający nam niebezpieczeństwo wynikające z niewłaściwego zachowana się w pobliżu aparatów pracujących przy wysokim napięciu. To były spektakularne wyładowania elektryczne.