W ramach współpracy szkoły z pracodawcami, 21 kwietnia gościli w murach warsztatów szkolnych przedstawicie firmy „Mewat”s.c., pan Alberta Gendek – technolog elektryk, oraz pan Sebastian Jedynak – inżynier, specjalista d.s. wdrożeń produktów.

Panowie profesjonalnie przedstawili uczniom klasy 4 TE strukturę zakładu, ofertę handlową, oraz przede wszystkim oferty pracy przeznaczone dla przyszłych absolwentów technikum elektrycznego. Siedziba firmy Mewat s.c. mieści się przy ulicy Przemysłowej w Woli Rębkowskiej. Specjalizuje się w produkcji rozdzielnic elektrycznych w obudowach metalowych oraz termoutwardzalnych. Firma dostarcza rozdzielnice dla Zakładów Energetycznych, obiektów przemysłowych oraz budownictwa mieszkaniowego.

Cieszy nas fakt, że wielu naszych absolwentów już podjęło pracę w tej firmie, a jak się okazuje firma Mewat w dalszym ciągu poszukuje elektryków. Od naszych gości otrzymaliśmy miłe upominki oraz zapewnienie, że Mewat doposaży nasze zaplecze w pomoce naukowe. Serdecznie dziękujemy.