Wydział Inżynierii Lądowej PW w ramach współpracy zaprosił naszą młodzież na szkolenie dotyczące nowoczesnego i prestiżowego systemu BIM - Building Information Modeling.

Ideą BIM jest stworzenie technologii projektowania zintegrowanego, która pozwoli na ciągły dostęp do wszystkich informacji w projekcie w każdej jego fazie – od momentu powstania koncepcji aż do odbioru budynku i jego użytkowania.

Modele BIM zakładają możliwość spójnej integracji danych wszystkich uczestników poprzez nowe podejście do procesu projektowania, przygotowania dokumentacji, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem.

Projektowanie oparte na rysowaniu najprostszą formą poprzez użycie niesparametryzowanych elementów jest powoli zastępowane przez tzw. projektowanie obiektowe, umożliwiające nadawanie każdemu z elementów nieograniczonej liczby informacji. Wszystkie dane w systemie BIM, bez względu na to, ile razy lub kto je zmienia, pozostają spójne i w pełni dostępne. W rezultacie wszystkie zespoły projektowe otrzymują w pełni zintegrowany model 3D. Model ten umożliwia szybszą i efektywniejszą pracę, zwiększając jednocześnie zdolność do szybszego podejmowania decyzji.

Ponadto uczniowie dostali porządny zastrzyk wiedzy z nowych możliwości w programach do projektowania.

Szkolenie zakończyło rozdanie certyfikatów.