Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” to prestiżowa wydarzenie, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Tym razem, w szkolnym etapie olimpiady wzięło udział 8 uczniów.

Byli to: Krzysztof Wawer 4TE, Maciej Gąsiorowski 3TEG, Jakub Witak 3TEG, Paweł Sobiech 3TEG, Wojciech Borkowski 3TE, Kacper Talarek 3TE, Mateusz Bogusz 3TE i Patryk Węgier 3TE. Podobnie jak w zeszłym roku, treści z którymi musieli się zmierzyć nasi uczniowie umieszczone zostały na platformie internetowej. Pytania dotyczyły zarówno układów elektronicznych jak i obwodów zasilanych z sieci trójfazowej. Było naprawdę ciężko, ale co to dla elektryka. Pstryk i zrobione :)