Uczniowie klasy 2 TI, Natalia Drągowska, Michał Niemiec i Szymon Parol, wzięli udział w drugim etapie konkursu języka angielskiego "Faces of America" organizowanego dla uczniów szkół średnich z całej Polski przez UMCS w Lublinie.

Konkurs ma na celu, przede wszystkim, zachęcanie do zgłębiania wiedzy o Stanach Zjednoczonych i promowanie nauki języka angielskiego. Ze 130 szkół biorących udział w pierwszym etapie nasza 3-osobowa drużyna zakwalifikowała się do drugiego etapu i pojechała do Lublina, aby napisać językowy test leksykalno-gramatyczny wraz z pozostałymi 49 półfinalistami.

W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mogli również posłuchać prelekcji na temat możliwości wyjazdu i pracy tymczasowej w Stanach Zjednoczonych z Camp Leaders oraz zapoznać się z doświadczeniami uczestników takich programów. Mimo, że drużynie nie udało dostać się do ścisłego finału, cieszymy się z możliwości udziału w półfinale konkursu i ostrzymy apetyty na jeszcze więcej sukcesów w przyszłym roku.