W tegorocznej sesji zimowej zdawalność egzaminów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie wyniosła 71%. Wyniki 100-procentowe uzyskało 25 osób.

Do egzaminów w sesji zimowej podeszli uczniowie sześciu klas, w następujących zawodach: technik budownictwa (kwalifikacja BD.30 – kl. IV TB), technik elektryk (EE.26 – kl. IV TE), technik pojazdów samochodowych (MG.43– kl. IV TPS), technik żywienia i usług gastronomicznych (TG.16 – kl. IV TŻiUG), technik informatyk (EE.09 – kl. IV TI), technik usług fryzjerskich (AU.26 – k. VI TUF).

Wyniki uczniów naszej szkoły są zróżnicowane. Ze 159 zdających uczniów, świadectwo otrzymało 113, czyli 71% zdających obydwie części egzaminu. Upragniony dokument otrzymało również 10 uczniów przystępujących ponownie do egzaminu.
Na pochwałę zasługują uczniowie w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy część teoretyczną egzaminu zdali w 100%.
W czterech klasach nasi uczniowie wypadli lepiej niż uczniowie w całym województwie mazowieckim. Tu najlepiej wypadli uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy pokonali o 20 punktów procentowych swoich rówieśników na Mazowszu.
Wśród 159 uczniów kończących naukę w naszej szkole 113 uzyskało dyplom technika w swoim zawodzie co stanowi 70%.

Najlepsze wyniki z danej kwalifikacji uzyskali:

AU.26 – Projektowanie fryzur- Angelika Michałek i Aleksandra Trzeciak

BD.30 – Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów- Patrycja Talarek

EE.09 – Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych- Michał Połosak

EE.26 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych- Szymon Dadas

MG.43 – Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych- Łukasz Prządka

TG.16 – Organizacja żywienia i usług gastronomicznych- Piotr Barbarczyk i Dawid Latuszek

analiza