W roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki  obchodzimy jubileusz    10-lecia  działalności szkolnego koła Detektywi Zdrowej Żywności , które działa pod patronatem honorowym Firmy Brueggen.

Naszym celem jest propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród uczniów szkoły oraz społeczności lokalnej. Przez ten czas przeprowadziliśmy szereg akcji prozdrowotnych . Należy do nich: Dzień Zdrowego Śniadania, Dzień Owsianki, akcje profilaktyczna „ Od małego do zdrowego człowieka” oraz „Młodzi przeciw paleniu”,  udział w projekcie „Dieta z Peceta” wspólnie z Klubem Seniora, zajęcia kulinarne z seniorami UTW, projekt  Ginące zawody czyli  warsztaty piekarnicze , serowarskie i pszczelarskie dla młodzieży i seniorów,  wspólne zajęcia z dziećmi ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance, ,” Spacer po zawodach” dla młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2  , przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i wiele , wiele innych.

Mając na celu podkreślenie wagi tego wydarzenia w roku szkolnym 2021/2022 planujemy zorganizować:

• Światowy Dzień Owsianki
  • Światowy Dzień Chleba
  • Dzień Zdrowego Śniadania
  • Dzień Płatków Śniadaniowych
  • Konkursy tematyczne
  • Prelekcje dla klas pierwszych
  • Wystawę fotograficzną przedstawiającą naszą działalność.
  • Inne atrakcje, niespodzianki i nagrody.

Swoim działaniem pragniemy pokazać , jak ważne jest szerzenie wiedzy na temat zasad zdrowego stylu życia , przekazywanie jej młodym oraz zachowanie więzi międzypokoleniowej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno uczniów ( nie tylko klas gastronomicznych ) jak i nauczycieli , którzy chcieliby zaangażować się w przygotowania i realizację naszego wspólnego jubileuszu.

Opiekun koła  Anna Liszewska

detektywiplakata