6 kwietnia uczeń Wojciech Borkowski z klasy 5 T.E. reprezentował naszą szkołę w 50. finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Organizatorem tego wydarzenia jest Naczelna Organizacja Techniczna ze współpracą z Politechniką Warszawską.

Celem Olimpiady jest między innymi stworzenie uczniom możliwości szlachetnego współzawodnictwa oraz rozwijanie swoich uzdolnień, a nauczycielom warunków twórczej pracy z młodzieżą.

Finał był podzielony na II etapy:

• Etap I zawodów polegał na rozwiązaniu zadania z treścią dotyczącego zagadnień elektrotechnicznych.
  • Etap II na rozwiązaniu problemu technicznego.

Już sam udział w Olimpiadzie jest szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły, którą godnie reprezentował uczeń.

O tym, czy Wojciech zostanie laureatem Olimpiady i otworzą się przed nim bramy wyższych uczelni technicznych, dowiemy się już wkrótce.

Życzymy powodzenia Wojtku!