Po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Scrabble. Na starcie stanęło 16 uczniów.

Rywalizacja na zielonej planszy toczyła się dzisiaj. Uczestnicy najpierw rozegrali pojedynki grupowe. Najlepsi na tym etapie awansowali do fazy pucharowej, która wyłoniła laureatów czołowych miejsc.

Zwycięzcą Szkolnego Turnieju Scrabble został Piotr Biernacki (II TIB), który w finale pokonał kolegę klasy – Jakuba Brzozowskiego. Trzecie miejsce zajęła Julia Kendzierska (IV TB), a czwarte Mikołaj Belka (II TIB).

Czołowa trójka zawodów otrzymała nagrody książkowe, upominki oraz statuetki powstałe w szkolnym laboratorium druku 3D. Każdy z uczestników otrzymał brelok z pierwszą literą imienia. Dodatkowo Jakub Brzozowski został nagrodzony za ułożenie najbardziej punktowanego słowa, którym była „młodość” (105 punktów). Nagrody wręczał wicedyrektor szkoły Grzegorz Rybak.

Za organizację turnieju odpowiedzialni byli Urszula Maligłówka, Elżbieta Marciniuk, Małgorzata Wojciechowska, Karina Gajewska oraz Łukasz Korycki.

Końcowa kolejność

1. Piotr Biernacki (II TIB)
  2. Jakub Brzozowski (II TIB)
  3. Julia Kendzierska (IV TB)