Trzy techniczne uczelnie Politechnika Białostocka, Politechnika Lubelska i Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza utworzyły własną akademicką Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Współpraca zakłada m.in. tworzenie innowacyjnych kierunków studiów, budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych oraz powstanie inteligentnej chmury mapy kompetencji.

Miło nam zakomunikować, że nasi uczniowie klasy 4 TPS wzięli udział w programie Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pod tytułem "Z technikum na politechniki".

Uczniowie brali udział w zajęciach na Politechnice Lubelskiej, gdzie omawianą tematyką zajęć były: „Testy zderzeniowe – przybliżone metody energetyczne, zasada zachowania pędu i krętu”.

Zajęcia były prowadzone pod kierunkiem wykładowców  Dr inż. Zofia Szmit oraz Dr inż. Łukasz Kłoda, z Katedry Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.

Oto kilka zdjęć