Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 31. edycji Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką.

Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne poprzez.

1) kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych,

2) pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie i środowisko naturalne,

3) inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie oraz dbałość o środowisko naturalne w środowisku szkolnym i lokalnym.

Założenia Olimpiady wpisują się w cel nr 3 Agendy ONZ 2030 „Dobre zdrowie, jakość życia” Olimpiada składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego i ogólnopolskiego.

W dniach 11 do 15 grudnia ponad 16 tysięcy uczniów z całego kraju przystąpiło do rozwiązania testu w etapie szkolnym . Zwycięzcą wśród naszych uczniów została Oliwia Wiśnioch z klasy IV  technikum żywienia i usług gastronomicznych .Również  w eliminacjach przeprowadzonych w Gończycach w dniu 12 stycznia  Oliwia  zajęła I miejsce i  zakwalifikowała się do etapu okręgowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.