Dzień Zdrowego Śniadania

W dniu 12.12.2018r. w naszej szkole odbyła się VII edycja ,,Dnia  Zdrowego Śniadania”. Organizatorami była młodzież z koła naukowego „Detektywi Zdrowej Żywności”, a uczniów   wspierali nauczyciele: Anna Liszewska, Małgorzata Zadróżna- Piłka, Marta Szymborska, Marzenna Żak, Joanna Romanowicz, Kamila Lis i Wojciech Wawer.

Patronatem honorowym przedsięwzięcie objęła Firma Brueggen.

Uroczystość rozpoczął wicedyrektor Adam Wyskwar, następnie wicestarosta Powiatu Garwolińskiego p. Iwona Kurowska pogratulowała przedsięwzięcia i wręczyła wyjątkowy upominek od posła Grzegorza Woźniaka– bombkę 100- lecia odzyskania niepodległości Polski.

Uczniom szkoły, nauczycielom i angażującym się w akcję sponsorom gratulowały: prezes ZNP Oddział w Garwolinie p. Halina Poszytek, prezes Klubu Seniora p. Grażyna Makulec, producentka ,,Serów Zagrodowych” p. Agnieszka Piętka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny p.Dorota Brojek, kierownik Kina Wilga w Garwolinie p. Jacek Pasternak oraz asp. Danuta Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Pierwszym punktem programu było przedstawienie prezentacji dotyczących zasad zdrowego odżywiania, które zaprezentowali:

• Specjalista ds. Jakości  Firmy Brueggen– p. Patryk Mianowski
  • Technolog z piekarni Żabczyńscy– p. Aneta Brodowska– Piechota
  • Pan Władysław Mitura- Pasieka Zdrowy Miód
  • Pani Magdalena Ochnio- dietetyk kliniczny Food4life
  • Pani Renata Liszewska przedstawiciel SANEPID w Garwolinie
  • Natalia Parysek  uczennica klasy II TŻiUG

Całe wydarzenie uświetniła chwila muzyki w wykonaniu uczniów szkoły– na flecie zagrała Magdalena Włastowska z  kl.II TŻiUG, a na akordeonie Piotr Pyzerski z kl. III TE.

Swoje umiejętności przedstawili również uczniowie klas fryzjerskich pod opieką p. Kamili Lis.

Kolejnym punktem programu był udział klas gastronomicznych w przygotowanych konkurencjach. Były to: gra terenowa, przygotowanie własnej owsianki wg. wyznaczonych zasad, odgadywanie zagadek znajdujących się w balonach, obieranie jabłka (najdłuższa skórka), malowanie twarzy- najciekawszy motyw śniadaniowy, ułożenie najwyższej piramidy z owsianek.

Jury w składzie: p. Renata Liszewska, p. Agnieszka Piętka, p. Aneta Brodowska- Piechota i p. Patryk Mianowski wyłoniło zwycięzców. Klasyfikacja była następująca:

• I miejsce -klasa III TŻ
  • II miejsce- klasa II TŻ oraz 1 K
  • III miejsce -klasa II K
  • IV miejsce -klasa III K
  • V miejsce -klasa I TŻ

Konkurs na najlepszą owsiankę wygrały zespoły klas I i III kucharz za co otrzymały nagrody ufundowane przez firmę Brueggen.

Podczas śniadania można było zdegustować: płatki śniadaniowe, pieczywo pełnoziarniste, miody, sery, jabłka, soki, pasty jajeczne, pasztety i inne smakołyk. Bardzo atrakcyjnie prezentowały się również stoiska stypendystów ,,Mazowsze- stypendia dla uczniów szkół zawodowych”- Natalii Parysek, Julii Domańską, Eweliny Wróbel i Wiktorii Zboiny.

Partnerami i fundatorami nagród VII edycji Dnia Zdrowego Śniadania  byli:

• Firma Brueggen
  • Piekarnia Żabczyńscy
  • Wil-Sad
  • Ferma z drobiu z Głoskowa p. Kwiatkowski
  • Smak- Drób
  • Kasa Unii Lubelskiej
  • Kino Wilga w  Garwolinie
  • Biuro Turystyczne Krajobrazy
  • ZNP Oddział Garwolin
  • Pani Agnieszka Piętka- Sery Zagrodowe
  • Pan Władysław Mitura- Zdrowy Miód

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

Środa, 20 Marca 2019
imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol