Od kilku lat tradycją naszej szkoły stała się uroczystość Ślubowania klas I-ych. Mimo specyficznych warunków, związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju, 16 października, po raz kolejny społeczność szkoły uroczyście powitała w swoich szeregach nowych uczniów.

Inaczej niż zwykle, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli tylko przedstawiciele klas pierwszych. Do ślubowania wyznaczane są osoby, które w wyniku rekrutacji osiągnęły w swoich zawodach najwyższą liczbę punktów. W tym roku byli to:

W roku szkolnym 2020/2021 szkoła przystąpiła do projektu "Dialog pokoleń 7", który jest realizowany w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych", ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem projektu jest ocalenie od zapomnienia resztek gwary, która zachowała się jeszcze w języku najstarszych mieszkańców wsi.

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, który odbywa się wiosną.

Niestety pandemia pokrzyżowała również te plany i konkurs został zawieszony. Wychodząc jednak naprzeciw napotkanym trudnościom, organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie konkursu w sferę online, przekładając 24. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej na jesień 2020 roku.

Pierwszy etap XLVII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej możemy uznać za ukończony. 23 października swój udział w olimpiadzie potwierdzili uczniowie: Mateusz Kruk z klasy 2TPS5, oraz z klasy 4TE Jakub Cacko, Norbert Piętka, Damian Piętka, Mikołaj Kurach.

Już po raz drugi zawody I stopnia zostały rozegrane na platformie internetowej. Polegały one na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu 3 spośród 6 zadań. Żeby zakwalifikować się do etapu okręgowego, należy wykazać się obszerną wiedzą z zakresu mechaniki, budownictwa, informatyki, elektryczności oraz elektroniki. Czy naszym olimpijczykom udało się przejść dalej? O tym dowiemy się już wkrótce.