Trwa zgłaszanie kandydatur do konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

ANALIZA WYNIKÓW EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE
W ZAWODZIE - KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

20 studentów z krajów Europy prowadziło warsztaty z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie w ramach projektu Europamobil.

Organizatorem zajęć w Dwójce była niemiecka Fundacja Genshagen, która od 2009 roku realizuje projekt Europamobil. - Wspieramy 20 studentów z całej Europy i dajemy im szansę na poznanie szkół w trzech krajach Francji, Niemczech i Polsce. Studenci prowadzą warsztaty, gry symulacyjne czy językowe. Robimy to w mniejszych miasteczkach Mazowsza. Chcemy pokazać, że Europa jest ciekawa, jest ważna. To także okazja do porozmawiania na temat stereotypów – wyjaśnia Stephen Bastos z Fundacji Genshagen.

4 września, w ramach wsparcia kształcenia uczniów technikum elektrycznego w naszej szkole, otrzymaliśmy od firmy JAKMET, zestaw uzbrojonych szaf elektrycznych.

Urządzenia te są niezbędnym elementem do nauki przedmiotów elektrycznych, z którego będą korzystać uczniowie na zajęciach „Montaż, konserwacja i uruchamianie instalacji elektrycznych”. JAKMET to firma, która wyróżnia się szerokim zakresem usług, stosuje nowoczesne technologie przy tworzeniu rozdzielnic elektrycznych. Ich produkty chętnie są wykorzystywane do budowy przyłączy energetycznych zarówno w Polsce jak i krajach Unii Europejskiej. JAKMET współpracuje z nami poprzez organizowanie szkoleń dla uczniów oraz przyjmowanie ich na praktykę zawodową. Cieszy nas fakt, iż tak wielu absolwentów naszej szkoły znajduje tam zatrudnienie i są oni postrzegani jako osoby posiadające wysoki kwalifikacje zawodowe.