Szkolenie branżowe firmy Budimex S.A.

Już po raz drugi młodzież z Technikum Budowlanego w ZS nr 2 z Garwolina  uczestniczyła w zorganizowanym we współpracy z nauczycielką Dorotą Mucha w szkoleniu branżowym firmy Budimex S.A.

Oprócz obszernego wykładu w biurze firmy uczniowie mieli okazję zobaczyć odcinki nowej trasy S17, na których układano nawierzchnię betonową, maszyny, projekty, niweletę trasy oraz towarzyszącą trasie infrastrukturę. Firma przygotowała warsztaty.  Młodzi dostali porządny zastrzyk profesjonalnej wiedzy nie tylko technicznej ale również na temat specyfiki pracy i rozwiązaniach logistycznych w tak dużej firmie. Była to niewątpliwie ciekawa i jedyna szansa dla budowlańców przyjrzenia się z bliska realizacji tak dużemu przedsięwzięciu.

Pracownicy firmy Budimex zdradzili również terminy otwarcia poszczególnych odcinków s17 i tak odcinkami 1 i 2 przejedziemy się już w pierwszym kwartale 2019r a odcinek 3 zostanie otwarty zapewne do końca lipca 2019r.

Budimex apeluje wszystkich uczestników dróg, w szczególności tych, którzy korzystają z tras zastępczych o wzmożoną uwagę i dostosowanie prędkości do wymaganej.

Dorota Mucha

Środa, 26 Czerwca 2019