Międzynarodowe Targi Poznańskie

W kwietniu, jak co roku Poznań i jego tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieniły się w motoryzacyjną stolicę Polski. Odbywały się tam największe i najważniejsze w tej części świata Targi Techniki Motoryzacyjnej i Motor Show 2018.

W najważniejszym spotkaniu branży technologii motoryzacyjnej, uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie, reprezentujących zawód: technik pojazdów samochodowych (klasa IV TPS, II TPS i  I TPS), mechanik pojazdów samochodowych (klasa II MPS i I MPS) oraz uczniowie z klasy 2 TE pod opieką nauczycieli: Dariusz Zegadło, Artur Zatyka, Dariusz Wiącek, Krzysztof Sikora i Piotr Mysiak.

Obecność naszych uczniów na tej imprezie, to doskonałe dla nich źródło wiedzy o nowościach w branży, nowych technologiach, a przede wszystkim o kierunku zmian, które zachodzą w całej branży motoryzacyjnej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić stoiska przedstawiające ofertę wyposażenia techno-dydaktycznego do nauki zawodu, mogli zapoznać się z praktycznym wykorzystaniem narzędzi warsztatowych, bowiem prezentowane urządzenia były uruchamiane i demonstrowane w trakcie pracy.

Na równoległych targach Motor Show, najliczniej w Polsce odwiedzanej wystawie samochodów, motocykli, kamperów i trucków, uczniowie mogli zapoznać się z wszystkim tym co branża motoryzacyjna ma do zaoferowania zarówno w kwestii oferty samochodowej jak i zaplecza motoryzacji.

Mamy nadzieję, że poznane na targach nowości, zdobycie nowych doświadczeń staną się dla naszych uczniów inspiracją do dalszej nauki i znajdą zastosowanie w codziennej pracy.

Środa, 17 Października 2018
imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora