Turniej Scrable - Bo każda litera ma znaczenie

Pierwszy turniej scrabble za nami

„Bo każda litera ma znaczenie” – pod takim hasłem odbył się I Powiatowy Turniej Scrabble. W rozgrywkach najlepiej zaprezentowali się uczniowie z żelechowskiego ZSP, którzy w komplecie zajęli miejsca na podium.

Turniej (7 kwietnia) był kolejnym akcentem obchodów 45-lecia kształcenia zawodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Na starcie stanęło dziewięciu uczniów, którzy oprócz gospodarzy reprezentowali ZSP w Żelechowie. System rozgrywek pozwalał niemal wszystkim zawodnikom na rozegranie czterech gier. W sumie uczestnicy zmierzyli się w 15 pojedynkach, z których każdy miał swoją dramaturgię. Niekiedy o losach partii decydowały pojedyncze punkty.

Młodzież z garwolińskiej „Dwójki” okazała się bardzo gościnna. Pierwsze trzy miejsca przypadły gościom z Żelechowa. Turniej wygrał Damian Borzęcki przed Wojciechem Ladą i Damianem Drużdżem. Wszystkich do rozgrywek przygotował Tomasz Odziemczyk. Kolejne miejsca zajęli – 4. Emil Zając, 5. Konrad Starosz, 6. Łukasz Makulec (wszyscy ZSP 2 Garwolin), 7. Szymon Szewczak (ZSP Żelechów), 8. Rafał Pacek, 9. Łukasz Wrzesiński (obaj ZSP 2 Garwolin).

Trzech najlepszych graczy z Garwolina wyjechało z nagrodami rzeczowymi. Dodatkową nagrodę – za ułożenie najbardziej wartościowego słowa - zgarnął Wojciech Lada, któremu sukces przyniosło słowo „wysuń” za 48 punktów. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP nr 2 wręczała dyrektor szkoły Ewa Flaga.

Za organizację odpowiedzialni byli Małgorzata Wojciechowska, Urszula Maligłówka i Łukasz Korycki.

Tekst: Łukasz Korycki

Poniedziałek, 23 Września 2019