27 maja w auli Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja podsumowująca wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem”.

Olimpiada pod honorowym patronatem: Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin, Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, PKP Intercity, Fundacji VCC.

W etapie regionalnym Olimpiady uczestniczyło 461 uczniów, 177 zespołów z 59 szkół technicznych zlokalizowanych w 43 miejscowościach w 10 województwach. Należy podkreślić że uczniowie klas IV technikum z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie brali udział zmaganiach każdej kwalifikacji.

W  centralnym etapie Olimpiady uczestniczyło 141 uczniów. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w 20 kwalifikacjach zawodowych. Wyłoniono 75 laureatów I, II i III miejsca, którym podczas konferencji wręczono dyplomy, drobny sprzęt elektroniczny i sportowy ufundowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Urząd Marszałkowski.

18 laureatów etapu centralnego, którzy zajęli I miejsce otrzymało „Indeksy Politechniki Lubelskiej”, zostaną przyjęci na I rok studiów Politechniki Lubelskiej z pominięciem warunków postępowania kwalifikacyjnego.

Wśród laureatów i finalistów znaleźli się również nasi uczniowie . Maciej Pietrasik z klasy IV technik pojazdów samochodowych zajął I miejsce w kategorii technik pojazdów samochodowych, kwalifikacja MOT.06  uzyskując tytuł laureata i indeks .Adrian Pietryka zajął II miejsce uzyskując tytuł laureata w tej samej kategorii. Opiekunem laureatów był pan Jakub Piesiewicz. Finalistą olimpiady w kategorii technik informatyk , kwalifikacja INF 03 został Krystian Rumianek .Opiekunem finalisty był pan Łukasz Korycki.

Dyrektorom szkół, nauczycielom i finalistom wręczono imienne podziękowania za wysokie wyniki uzyskane przez młodzież podczas kolejnych etapów Olimpiady Zawodowej, 

Podczas konferencji rozstrzygnięto konkurs dla nauczycieli. Wyróżniono 8  nauczycieli, którzy opracowali zadania praktyczne z rozwiązaniem i kluczem odpowiedzi. Również tutaj nauczyciel naszej szkoły pani Joanna Rosłaniec otrzymała wyróżnienie w zawodzie  technik żywienia i usług gastronomicznych.

Gratulujemy laureatom, finalistom i wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia! Życzymy dalszych sukcesów!