Jak każdego roku o tej  porze jesień jest bogata w wydarzenia związane z matematyką.

W dniu 25 października 2023 roku  odbył się w naszej szkole etap szkolny XIV edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 22 uczniów. Szkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała Patryka Przybysza –kl. 5 technik informatyk  do drugiego etapu konkursu. Zakwalifikowany uczeń  weźmie udział w etapie międzyszkolnym w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie.

Drugim wydarzeniem matematycznym w naszej szkole była Olimpiada Statystyczna. Zawody Szkolne odbyły się  8 listopada 2023 r.  w postaci testy on-line jednocześnie dla wszystkich 21 uczestników. Do kolejnego etapu Olimpiady zakwalifikowali się: Szymon Frelik, Dawid Zawadka, Paweł Ragus – wszyscy uczniowie z klasy 5 technik informatyk . W dniu 8 grudnia 2023r. zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w zawodach okręgowych Olimpiady Statystycznej. Co prawda spektakularnych sukcesów nie było, ale mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w czasie tych konkursów zaowocują w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!