Izodom 2000 - to właśnie tam młodzież klas budowlanych miała okazję zapoznać się z topową technologią budowy domów super-energooszczędnych, domów w technologii pasywnej.

Szkolenie miało na celu pokazać jak szybko i prężnie rozwija się ta technologia w odpowiedzi na zapotrzebowania rynku dzisiejszych czasów. Złożoność problemu nie pozostawia wyboru, co do budowy tym systemem w niedalekiej przyszłości, aby sprostać wymaganiom wprowadzanym przez rząd.

Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces budowy od fundamentu po dach, zapoznali z elementami składowymi systemu. Dodatkowo udzielono im instruktażu z dalszych etapów budowy mających wpływ na współczynniki przenikania ciepła jak montaż okien, rekuperacja, rozsądne ogrzewanie itp.

Następnie budowlańcy odwiedzili fabrykę produkcyjną i zobaczyli od podstaw wytwarzanie materiału super-passive, z którego produkuje się wszystkie elementy składowe systemu.

"Będziemy promować zarówno system budowy pasywnej jak i samą firmę IZODOM 2000-jedyną taką w Polsce, z którą już dziś podejmujemy współpracę. Uświadamianie społeczeństwa w tej kwestii oraz szukanie rozwiązań eko i energooszczędnych jest przyszłością budownictwa w Polsce oraz szansą dla naszej młodzieży podjęcia atrakcyjnej pracy w przyszłości" - mówi nauczycielka Dorota Mucha