8 marca w Warszawie odbył się  V Mazowiecki Konkurs Fryzjerski „Geometra fryzur:.

Uczestnicy konkursu – uczniowie ze szkół branżowych z terenu województwa Mazowieckiego - zaprezentowali wykonane przez siebie fryzury, licznie zgromadzonej publiczności.

Jury konkursowe składało się z przedsiębiorców, posiadających własne sieci salonów fryzjerskich. Członkowie kapituły konkursowej oceniali przede wszystkim pomysłowość oraz stopień trudności prezentowanej fryzury. Dodatkowe punkty przyznawano za walory artystyczne. Dużą rolę przywiązywano także za sposób prezentacji uczesania.

Celem konkursu była m.in.: promocja nowych talentów w zawodzie fryzjerskim, promocja kształcenia zawodowego oraz zachęcenie młodzieży do bycia kreatywnym i przebojowym na współczesnym rynku pracy.    

Stawka w konkursie była wysoka, do zmagań stanęło osiemnastu uczniów, którzy reprezentowali 12 szkół.

Dwójkę reprezentowali : Kinga Rębek z modelką Natalią Staros oraz Urszula Kisiel z modelką Gabrielą Piłatkowską.

Uczniowie wykonali pracę na modelkach wraz z pełną stylizacją. Ich zaangażowanie i trud zakończył się sukcesem. Kinga Rębek ze swoją stylizacją zajęła III miejsce i wyróżnienie od  firmy Kerastase.