Ponad 10 tys. uczniów szkół średnich uczestniczyło w półfinałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się 10 marca podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Awans uzyskało 6 zespołów z naszej szkoły!

W samo południe 10 marca ponad 10 500 młodych ludzi – 5268 dwuosobowych drużyn uczniowskich – jednocześnie rozpoczęło rozwiązywanie online testów kwalifikujących do udziału w finałach Mistrzostw, które odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

Do Poznania pojedzie 6 zespołów z naszej szkoły. Poniżej wykaz teamów.

Młody Mechanik

  • Adrian Pietryka, Jan Paziewski 3TPS

Młody Mechanik Motocyklowy

  • Michał Barański, Paweł Kamiński 4TPS
  • Piotr Banaszek, Mateusz Bogusz 4TPS

Elektromobilni

  • Michał Barański, Paweł Kamiński 4TPS
  • Maciej Stefanowicz, Jakub Zając 3TPS

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych:

  • Adrian Zawadzki Paweł Paprota 4TPS

Należy dodać, że do finałów w kategorii  Mechanik Zawodowy dostał się nasz były już uczeń  Przemysław Przybysz. W trakcie piątkowych targów edukacyjnych odbyło się łączenie na żywo z naszymi uczniami, którzy przystępowali do półfinałów. Poniżej zapis transmisji.