Uczniowie klasy II TŻiUG uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w ramach projektu Drop Of Life. Zajęcia prowadzone były  przez Zuzannę Zalewską i  Patrycję Dębską. a uczestnikami projektu są również  Aleksandra Zielińska, Marcin Denidziuk oraz uczeń naszej szkoły  Dominik Dębski. Mentorem projektu jest pani Jolanta Konarzewska.

Drop Of Life to  projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni Z Teorii przez uczniów szkół powiatu garwolińskiego.  Jest skupiony głównie na temacie krwi. Ma on na celu promowanie i unowocześnienie tematu krwiodawstwa. Celami akcji jest to, aby banki krwi były nareszcie przepełnione i zawsze dostępne dla każdego potrzebującego człowieka oraz oswajanie  najmłodszych z tym zagadnieniem, aby wzbudzić w nich większą chęć do pomocy w przyszłości.

Działania w ramach projektu  opierają się głównie na spotkaniach z ludźmi w różnym wieku, przygotowywaniu wykładów dostosowanych doraźnej grupy odbiorców, przygotowaniu ulotek i plakatów.