Zwycięstwem młodszych 4:3 zakończył się Wielki Mecz pomiędzy uczniami 4TI5 a Nauczycielami. Spotkanie było „chrztem” dla wyremontowanej hali i okazją do integracji młodzieży z kadrą.

Pomysł organizacji meczu to wspólna idea nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych Piotra Mysiaka i Łukasza Koryckiego. – Na fali mundialu chcieliśmy przenieść emocje z Kataru do naszej szkoły – przyznają.

To co działo się przed spotkaniem przypominało „otoczkę” przed meczem o wysoką stawkę. Dzięki przychylności dyrektor, nagrodą w meczu był okazały puchar ufundowany przez Ewę Flagę. Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa, która relacjonowana była na szkolnym facebooku. Była ona możliwa do realizacji dzięki współpracy z portalem WirtualnyGarwolin.pl. W jej trakcie padało wiele pytań o formę i przygotowania zawodników, a odpowiadali na nie kapitanowie obu zespołów Dawid Paśnik (4TI5) i Piotr Mysiak, na co dzień wychowawca tej klasy.

Zapis konferencji prasowej

Kolejna relacja na żywo przeprowadzona była w formie przedmeczowego studia. W nim zagościli trenerzy Kacper Siembora (drużyna uczniów) i Wojciech Kaczyński.

Zapis przedmeczowego studia

Samo przybycie zawodników na obiekty sportowe szkoły odbyło się w obecności „fanów”, którzy z podziwem wypatrywali swoich ulubieńców. A o tym, kto zagra w czwartkowym spotkaniu kibice mogli dowiedzieć się z grafik przygotowanych przed meczem, udostępnionych na szkolnym facebooku.

Profesjonalnie organizatorzy podeszli do kwestii sędziowania. Rozjemcą meczu był Kacper Belka z klasy IVTI G, który doświadczenie do tej boiskowej roli zbierał od najmłodszych lat. Arbiter wyprowadzał zawodników na boisko przy hymnie Ligi Mistrzów, co zwiastowało wielkie piłkarskie emocje. I tak rzeczywiście było. Kibice, w tym cała dyrekcja szkoły, na pierwszą bramkę czekała do 8. minuty (mecz trwał 2x15). Wtedy skuteczną dobitką popisał się Jakub Piesiewicz i to nauczyciele wyszli na prowadzenie. Wyrównanie nastąpiło cztery minuty później. „Sorowie” nadziali się na kontrę uczniów, zakończoną trafieniem Dawida Paśnika. Informatycy poszli za ciosem. 40 sekund później Paśnik zapisał na swoim koncie dublet.

Nauczyciele wyrównali niedługo po zmianie stron. W 17. minucie groźnie na bramkę Łukasza Dziaka uderzał Łukasz Korycki. Bramkarz uczniów odbił piłkę, ale po chwili ta ponownie trafiła do sora Koryckiego, którego znowu powstrzymał Dziak, ale tym razem zrobił to nieprzepisowo. Sędzia Belka wskazał na rzut karny, który na gola zamienił Kacper Kowalski. Na 10 minut przed końcem na prowadzenie ponownie wyszli uczniowie. Sprytne rozegranie rzutu z autu przyniosło gola Arkadiusza Barana. W 28. minucie było 4:2, po indywidualnej akcji Konrada Kowalskiego zakończoną bramką. Nauczyciele nie składali broni. Kibice do ostatniej minuty czekali na akcję, która była ozdobą Wielkiego Meczu. Piotr Mysiak, zainspirowany zagraniami z mundialu, urządził sobie slalom między swoimi podopiecznymi, by mocnym strzałem pokonać bramkarza. Na kolejne trafienia zabrakło czasu.

Puchar za zwycięstwo uczniowie odebrali z rąk dyrektor Ewy Flagi.

Zapis transmisji na żywo ze spotkania (wideo Sebastian Majewski, kl. IVTI5)

Zapis meczu z innego ujęcia (wideo Jakub Gąsowski, kl. IVTI5)

4TI5 - Nauczyciele 4:3 (2:1)

Bramki: Dawid Paśnik 12`, 13`, Arkadiusz Baran 20`, Konrad Kowalski 28`- Jakub Piesiewicz 8’, Kacper Kowalski 18` (k), Piotr Mysiak 30`

4TI5: Łukasz Dziak, Maksymilian Baran, Jakub Kotlarski, Konrad Kowalski, Dawid Paśnik, Arkadiusz Baran, Paweł Ragus. Trener: Kacper Siembora.

Nauczyciele: Piotr Mysiak, Kacper Kowalski, Łukasz Korycki, Piotr Robakowski, Jakub Piesiewicz, Robert Huńczak, Tomasz Rękawek. Trener: Wojciech Kaczyński