11 maja uczniowie ZS nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie klas technikum i branżowej szkoły I stopnia byli uczestnikami wycieczki do Kazimierza Dolnego.

Piękne, malownicze tereny,  piękna pogoda towarzyszyły przez cały dzień pobytu w Kazimierzu Dolnym. Pod kierunkiem przewodnika młodzież miała okazję zwiedzić rynek, kamienice oraz zamek i wieżę strażniczą.  Następnie udała się do Muzeum Nadwiślańskiego Oddziału Sztuki Złotniczej, gdzie podziwiała przygotowaną wystawę srebra oraz obejrzała oryginalny warsztat złotnika.

Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych  to był kolejny punkt wycieczki. Zawierał on warsztaty lepienia kogutów z ciasta drożdżowego (uczestnicy otrzymali  upieczone koguty oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Następnie przejazd do wąwozu Korzeniowego- jednego z najciekawszych lessowych wąwozów znajdujących się na terenie Kazimierza Dolnego. Po całodziennych atrakcjach na zakończenie wycieczki jego uczestnicy  udali się na konsumpcję do jednej z restauracji znajdujących się w centrum Kazimierza Dolnego.

Kierownikiem wycieczki była p. Agnieszka Zawada a opiekunami p. Małgorzata Wojciechowska i p. Kamila Głodek.