Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. W gronie absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas IV Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. – Życie to teatr. Pełnimy w nim różne role, jedne kończymy, inne podejmujemy. Dziękuje wam za to, że role uczniów naszej szkoły wypełniliście godnie i życzę wam, aby następne role waszego życia realizowały się nie mniej dobrze, a nawet lepiej - mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do tegorocznych absolwentów.  – Niech szczęście wam sprzyja - dodała.

Uczniom za ich czteroletnie zaangażowanie dziękowała Justyna Maszkiewicz. Dyrektor wydziału oświatowego starostwa powiatowego odczytała list gratulacyjny od starosty oraz wręczyła nagrodę Szymonowi Dadasowi. Uczeń IV klasy TE uzyskał najwyższą średnią końcową ze wszystkich lat nauki, wynoszącą 5,44. Nagrodzono także najlepszych uczniów w poszczególnych branżach: Natalię Kosiorek (TUF), Damiana Poświatę (TB), Damiana Sabaka (TI), Patryka Czubrzyńskiego (TPS), Piotra Barbarczyka (TŻiUG).

11 absolwentów ukończyło szkołę średnią z wyróżnieniem. Są to: Anna Karpisz i Piotr Barbarczyk (TŻiUG), Szymon Dadas (TE), Bartosz Piłka, Michał Połosak, Damian Sabak, Szymon Talarek, Karol Trzpil, Marcin Zając, Krzysztof Żołądek (wszyscy TI), Damian Poświata (TB).

Podziękowania wręczono także m.in. wyróżniającym się sportowcom, uczniom zaangażowanym w działalność samorządu uczniowskiego i życie szkoły, honorowym krwiodawcom, uczniom z najlepszą frekwencją, przodującym w zestawieniu czytelnictwa. Miłym akcentem były tradycyjne, drobne upominki dla abiturientów od uczniów klas III, nawiązujące do branży technikum.

łk

fot. Pior Mysiak