Czytanie książek niewątpliwie ma pozytywny wpływ na rozwój potencjału intelektualnego oraz poznawczego każdego człowieka, a szczególnie młodego, który nabywa wiedzę i umiejętności. Dlatego każda biblioteka, również szkolna walczy o czytelnika.

Nasza szkolna biblioteka pozyskała w 2021 dotację z NPRCz 2.0  na kwotę 15 000 zł (technikum).

Zakupiliśmy wiele nowych książek z literatury pięknej, podróżniczych, popularnonaukowych: historycznych poświęconych historii Polski i świata w XX wieku, z medycyny, kultury, psychologii, pedagogiki. Uzupełniliśmy zestaw lektur, w tym wiele z opracowaniem.

Stale realizujemy działania promujące czytelnictwo:

1. Prowadzenie lekcji wychowawczych nt „Historia bez cenzury. Prezentacja książek zakupionych w ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.”
  2. Organizujemy konkursy czytelnicze i literackie
  3. Literackie „pogaduchy” w czytelni - W czytelni nie musisz się nudzić! – rozmowy o wyborach czytelniczych.
  4. Stałe wystawy nowości czytelniczych.

Zapraszamy do biblioteki – także w czasie dyżurów podczas ferii.