4 października przedstawiciele  wolontariuszy i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas nr 81 w Zespole Szkół nr  2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie wzięli udział  w Żelechowie w  kolejnej edycji  Dnia Wolontariatu organizowanego przez Caritas w Żelechowie, którego głównymi organizatorami byli ks. Marcin Chruściel i s. Dawida Kopek.

W uroczystości wzięli także udział Ks. Marek Bieńkowski- Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego oraz władze samorządowe.

Bogaty program tego wydarzenia zawierał: katechezę „Św.  Franciszek wśród trędowatych”, udział w Eucharystii, montaż słowno-muzyczny „ Kardynał Stefan Wyszyński”. Następnie  rozpoczęła się część plenerowa, w której poszczególne  Szkolne Koła Caritas poprzez piosenkę i nie tylko, prezentowały swoją działalność. Wspólnym zabawom przy smacznym poczęstunku nie było końca. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to ogromna radość ze spotkania  z innymi wolontariuszami i osobami. Przebiegało ono w niezwykle przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło także rozmów na temat dalszej działalności. Spotkanie ubogaciło nas nowymi pomysłami na nowy rok pracy.