Uczeń kl. II TI5 Sebastian Paszkowski zajął pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim „Poezja ziemi garwolińskiej” organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie.

W tym roku, w związku z obostrzeniami pandemicznymi, konkurs odbył się w zmienionej formule. Przesłuchania młodzieży nie odbyły się stacjonarnie, a online.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Każdy z uczestników konkursu wyrecytował jeden wiersz (lub fragment wiersza), tak by czas jego recytacji nie przekroczył pięciu minut. Autorem utwory byli lokalni twórcy z powiatu garwolińskiego.

Pierwsze miejsce w starszej kategorii zajął Sebastian Paszkowski z II klasy TI po SP (op. Izabela Odziemczyk-Dadas). Nastolatek recytował wiersz Ewy Kot „Skarga Sybiraka”. Konkursowy występ można obejrzeć w filmiku poniżej.