7 Marca to Dzień Płatków Śniadaniowych. Z tej okazji w Zespole Szkół nr2 im. T. Kościuszki w Garwolinie we współpracy z firmą Brueggen zostały zorganizowane dwa konkursy.

Pierwszy Kulinarny- Płatki Śniadaniowe w różnych odsłonach.  Drugi plastyczny – Płatki śniadaniowe każdego dnia – są zbyt dobre , aby z nich zrezygnować.

Celem konkursu kulinarnego było kultywowanie i upowszechnianie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania i znaczenia produktów zbożowych oraz rozwijanie umiejętności praktycznego wykorzystania płatków śniadaniowych i innych komponentów do sporządzania różnych potraw. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele każdej klasy gastronomicznej.

 Uczestnicy pracowali zespołach  dwuosobowych, a ich zadaniem było wykonanie potrawy ,której głównym składnikiem były płatki śniadaniowe uzupełnione o inne komponenty dostarczone przez firmę Brueggen. Uczestnicy wykonali po dwie porcje potraw w czasie 1,5 godziny  i przekazali do oceny  jury.

Wyniki pracy komisji to:

  • I miejsce za potrawę BURBECZKI- czyli buraczane babeczki z kremem śmietanowo-owocowym otrzymali   Dzadz Kamila , Masny Hubert z klasy  IV TTŻIUG oraz  Zuzanna Mikulska ,  Klaudia Migas z klasy I TŻiUG za potrawę Owocowe marzenie
  • II miejsce otrzymali Kinga Wysocka oraz Kacper Świderski z klasy I Kucharz za  Babeczki owsiane z owocami i bitą śmietaną , deser brzoskwiniowy z chia
  • III miejsce zajęli Marta Kisiel i Jakub Woźniak  z klasy III Kucharz  za Jabłkowy raj z sosem czekoladowo-miętowym ,koktajl z żółtych owoców .

Uczniowie otrzymali upominki od firmy Brueggen oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu plakatu tematycznego dowolną techniką . Jego celem było propagowanie idei związanych ze zdrowym odżywianiem  i zdrowym stylem życia , aktywizacja uczniów  oraz wyłonienie talentów. Jury podjęło następującą decyzję:

  • I miejsce – praca grupowa Kuśmierczyk Natalia, Staros Natalia, Rębek Kinga z klasy II TUF/G
  • II miejsce – Jakub Makowski z klasy II TE/5
  • III miejsce – Adam Dziubak  z klasy II TE/5
  • Wyróżnienie Kamil Gałkowski z klasy II TE/5

Uczniowie otrzymają upominki od firmy Brueggen oraz nagrody rzeczowe.

Tego dnia również pozostali uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali upominki w postaci  płatków śniadaniowych na miły początek dnia.

Składamy serdeczne podziękowania Firmie Brueggen za przekazane nam produkty oraz Radzie Rodziców za  ufundowanie nagród rzeczowych.

Dziękujemy również  wszystkim osobom , które aktywnie włączyły się w przygotowanie tego dnia.