O Szkole
Wydarzenia i Informacje
Bez kuchni ani rusz
Fryzjerstwo - Szkolenia
Fryzjerstwo na wesoło
Informacje o Przetargach
Koło krwiodawstwa
Praktyki zagraniczne
Świat Sportu
Szkolne Koło CARITAS
Szkolne koło PTTK
Technik Informatyk
Wiadomości z biblioteki
Z życia szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ERASMUS - Mobilność edukacyjna

 

 

Erasmus+, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna”
konkurs 2016 dofinansowanych w ramach programu PO WER

 

Europa kształci - umiędzynarodowienie szkolnego kształcenia zawodowego

Niniejszy projekt adresowany jest głownie do uczniów klas 2 i 3 oddziałów ZSP nr 2 CKP w Garwolinie kształcących się w technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i technik budownictwa oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie kucharz, jak również do absolwentów szkoły (z kwietnia 2017 i 2018) z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych i technik budownictwa. Łącznie w projekcie weźmie udział 46 uczniów i absolwentów, a podział grup i terminów wyjazdów przedstawia się następująco:

 

  1. grupa, wyjazd 13-02-2017 10-03-2017 uczestniczyć ma 14 uczniów z kierunku gastronomia zarówno z technikum jaki i zsz oraz 6 techników budownictwa
  2. grupa, wyjazd 2017-06-26 2017-07-21, uczestniczyć ma 6 absolwentów z kierunków gastronomia i budownictwo,
  3. grupa, wyjazd 2018-01-29 2018-02-23 uczestniczyć ma 14 uczniów z kierunku gastronomia zarówno z technikum jaki i zsz oraz 6 techników budownictwa

 

Absolwenci przewidziani do udziału w projekcie to osoby, które uczestniczyły już w praktykach zagranicznych organizowanych przez szkołę jako uczniowie i otrzymały co najmniej ocenę 5 na certyfikacie od głównego niemieckiego partnera SHW. Dzięki temu nie będą potrzebne tak intensywne działania przygotowawcze, jak w przypadku grup uczniów, ani też towarzystwo opiekuna ze szkoły. Pozwoli to na zaoszczędzenie środków w budżecie i przeznaczenie ich na inne cele.

Uczniowie i absolwenci, którzy wezmą udział w praktykach, są to osoby które udzielają się na rzecz szkoły, dobrze się uczą oraz odznaczają się dobrym zachowaniem. Uczestnicząc w praktykach zagranicznych młodzi ludzie podniosą swoje kwalifikacje i kompetencje miękkie, co ułatwi im odnalezienie się na rynku pracy. Z zagranicznym doświadczeniem i nowymi kompetencjami po zakończeniu edukacji młodzież może ubiegać się o pracę zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej. 

Rekrutacja będzie przebiegała podobnie jak w projekcie Erasmus+2014 – wypracowane metody okazały się sprawiedliwe i skuteczne. Więcej informacji w regulaminie.

Na potrzeby projektu zostanie powołany specjalny zespół w składzie: pani dyrektor, koordynator, nauczyciel języka niemieckiego, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz wychowawca klasy.

Wyniki wyboru poszczególnych grup będą upowszechnionione na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach informacyjnych.

Podstawowym warunkiem udziału w praktykach dla osób niepełnoletnich jest dostarczenie zgody rodzica lub opiekuna prawnego na wyjazd zagraniczny, a także na bezpłatne publikowanie materiałów stworzonych przez ucznia na rzecz promocji programu.

* W każdej grupie zaplanowane są osoby rezerwowe na wypadek choroby któregoś z uczestników bądź innego zdarzenia losowego.

 

Załączniki:


Czwartek, 9 Kwietnia 2020
imieniny: Maria, Marceli, Dymitr


Poprzednia galeria
2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
Tablica ogłoszeń
Ostatnio
4,211,464 unikalne wizyty

od 2007, M.Juszczak, A.Wyskwar
Si-fusion. Vse pravice pridržane. Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.