Od małego do zdrowego człowieka

Dnia 25 lutego 2020 roku uczniowie z oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie oraz dzieci z Przedszkola Akademia Pana Kleksa wraz z opiekunami uczestniczyły w akcji prozdrowotnej pod hasłem: „Od małego do zdrowego człowieka”, która miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Została ona przygotowana przez uczennicę klasy III TŻiUG Natalię Parysek w ramach eliminacji do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego stylu życia. Motywem przewodnim była profilaktyka nadwagi i otyłości.

Dzieci miały możliwość obejrzenia filmów dotyczących zagadnień związanych z prawidłowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, rozwiązywały zagadki i rebusy.

Następnie poznały zasady udzielanie pierwszej pomocy, które przedstawił pan Piotr Mikulski. Dzieci samodzielnie wykonywały uciski na fantomie, bandażowały rany, poznały znaczenie koca termicznego, wykazały się znajomością numerów alarmowych. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kolejnym etapem były zawody sportowe. W konkurencjach sportowych, pod czujnym okiem pani Marzenny Żak, uczestniczyły wszystkie dzieci i wszyscy byli zwycięzcami.

Po ciężkim wysiłku fizycznym było coś dla ciała. Dzięki firmie Brueggen, Piekarni Żabczyńscy oraz firmie Smak-Drób dzieci miały możliwość degustacji różnych rodzajów płatków śniadaniowych, musli, pieczywa pełnoziarnistego, pasztetów drobiowych, owsianych ciasteczek oraz koktajli mlecznych. Stoiska i pokazy zostały przygotowane przez uczniów klasy III TŻiUG pod opieką pań: Anny Liszewskiej i Małgorzaty Żadróżnej –Piłki.

Następnie, dzięki pani Kamili Lis i uczniom klasy I Technikum Usług Fryzjerskich dzieci przeszły metamorfozę. Na ich głowach powstały wielobarwne fryzury, a na rękach lśniły odblaskowe tatuaże.

Na koniec zajęć każdy z uczestników dostał pamiątkowy certyfikat oraz paczkę płatków śniadaniowych ufundowanych przez firmę Brueggen, którą reprezentował pan Patryk Mianowski.

Dokumentacja fotograficzna została wykonana przez ucznia klasy 3 TI Kubę Przybysza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę w pogoni za zdrowiem.

Anna Liszewska

Środa, 8 Kwietnia 2020