Dać uśmiech innym

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie. Są miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo celebrowany i są to przede wszystkim żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się dzieci, 25 listopada następuje prawdziwa celebracja tego sympatycznego święta.

Wolontariusze z SKC nr 81 i uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie również włączyli się w obchody tego święta. Wraz z opiekunami SKC przeprowadzili zbiórkę i na prośbę Otwockiego towarzystwa Opieki Paliatywnej i hospicjum „Empatia” kupili pidżamy dla ich podopiecznych: Zuzi, Kuby i Ani.

Środa, 19 Lutego 2020
imieniny: Arnold, Konrad, Marceli