Odwiedziny w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie

Z okazji 100-lecia  Służb Sanitarnych i 65-lecia powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej klasa III TŻiUG wraz z wychowawczynią Anną Liszewską odwiedziła Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie. Uczniowie  zapoznali się z prezentacją dotyczącą  historii powstania Stacji. Następnie w kilkuosobowych grupach odwiedzili każdą z sekcji oraz obejrzeli konkursowe prace plastyczne. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się: Sekcja Epidemiologii, Sekcja Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków, Sekcja Higieny Komunalnej, Sekcja Higieny Pracy, Sekcja Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Sekcja Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego.

Bardzo dziękujemy Pani mgr  Dorocie Brojek- Dyrektorowi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie za zaproszenie i przybliżenie nam zadań Instytucji.

Tekst Natalia Parysek kl. III TŻiUG

Piątek, 6 Grudnia 2019