Międzynarodowy Dzień Elektryka

Dnia 10 czerwca 2019r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Elektryka. W  jaki sposób można ten fakt uczcić? Uczniowie 3 klasy Technikum Elektrycznego postanowili tego dnia wybrać się tam, skąd bierze się prąd. Idealnym miejscem do tego jest Zakład ENEA Wytwarzanie sp. z o.o., czyli Elektrownia w Kozienicach – Świerże Górne. Dzięki uprzejmości pani Anety Wolszczak- specjaliście do spraw Public Relations ENEA, mogliśmy spędzić ten czas na zwiedzaniu zakładu, poznawaniu procesów zachodzących w poszczególnych obiektach, a przede wszystkim przebywać wśród ludzi, którzy umiejętnie wykorzystują nowoczesną technologię stosowaną podczas przetwarzania energii elektrycznej. Dzięki naszemu przewodnikowi, z prędkością płynącego prądu, niczym elektrony mknęliśmy po zakładzie zafascynowani wielkością obiektu, jak i wysoką temperaturą panującą wewnątrz J. Choć czuliśmy lekkie zmęczenie, wracaliśmy bogatsi o doświadczenie.

Poniedziałek, 23 Września 2019
imieniny: Tekla, Bogusław