II Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej MAM w SOBIE SIŁĘ

18 maja 2019 roku w Trzciance (gmina Wilga) odbyło się ŚWIĘTO RODZINY a w nim II Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej MAM w SOBIE SIŁĘ, Bieg RUN FOR UNITY, świętowano także DZIEŃ ZASTĘPCZEGO RODZICIELSTWA.

Inicjatorem wydarzenia była Fundacja PODAJ DOBRO z Trzcianki (zajmująca się wychowankami opuszczającymi domy dziecka).  Imprezę zorganizowano we współpracy wielu instytucji i organizacji pozarządowych, min.: Powiatowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie, Wójta i Radych Gminy Wilga, Koła Gospodyń Wiejskich z Trzcianki, GOK Wilga, Stowarzyszenia Truchtacz z Garwolina, Skautów Europy, Ruchu Focolari. OSP Wilga.

Nasza szkoła aktywnie współtworzyła to wydarzenie.

Zorganizowaliśmy stoisko z popcornem i watą cukrową (klasa II TŻiUG) oraz kącik fryzjerski (klasa II TUF). Stoisko z popcornem i watą przeżyło oblężenie dzieciaków. Warkoczyki, wplatanie kolorowych włosów, zmywalne tatużae, malowanie twarzy – zabiegom poddawały się nie tylko małe dziewczynki ale także ich mamy.

W biegu przełajowym brali udział nasi uczniowie, którym gratulujemy.
Dopisała nam pogoda, humory, licznie zgromadzone dzieciaki i zaproszeni goście.

Oprac. Urszula Maligłówka

Wtorek, 15 Października 2019