XX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

W 2000 r. redakcja „Auto Moto Serwisu” po raz pierwszy zorganizowała Olimpiadę Techniki Samochodowej dla młodzieży szkół średnich o profilu samochodowym. W tym roku redakcja wspólnie z Wydawnictwami Komunikacji i Łączności zorganizowała jubileuszową XX edycję Olimpiady Techniki Samochodowej, nad którą honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

Olimpiada miała zasięg ogólnopolski, a jej laureatami zostało trzech uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów – po zsumowaniu wyników półfinału i finału. Podczas olimpiady przyznano także tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Na mocy rozporządzenia MEN (§ 112 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. DzU Nr 83, poz. 562 z późn. zm.) finaliści i laureaci olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

I etap: do 28 lutego 2019 r. – podczas eliminacji szkolnych wyłoniliśmy 6 uczniów:

Technikum:

• Jan Przybysz III TPS
  • Mateusz Pasik III TPS
  • Jakub Mańkowski III TPS
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
  • Mateusz Wasilewski III MPS
  • Jakub Malitka III MPS
  • Mateusz Kondej III MPS

II etap (półfinał): odbył się 16 marca 2019 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Sprawdzian miał formę testu teoretycznego (ok. 40 pytań). Do III etapu zakwalifikowało się 10 finalistów, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Naszym uczniom zabrakło szczęścia. Życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Wtorek, 23 Lipca 2019
imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary