Mistrzostwa Polski Mechaników 2019

Miło nam ogromnie poinformować że nasza szkoła zakwalifikowała się do FINAŁU OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW MECHANIKÓW 2019. Finał konkursu pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1™ odbył się na targach Poznań Motor Show 2019, Ambasadorem  Mistrzostw, znany z programu „101 Napraw” w TVN Turbo był  Grzegorz Duda. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównymi partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik i wieloletni partner Mistrzostw, Inter Cars, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, ZF Aftermarket oraz Kolejowe Zakłady Łączności.

Jeszcze przed rozpoczęciem konkurencji praktycznych każdy finalista Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zasługiwał na uznanie, ponieważ o wyjazd do Poznania rywalizowało na stronie internetowej Mobil rekordowe 1500 uczniów oraz blisko 230 mechaników. Tym bardziej jesteśmy dumni jako nauczyciele ,że mamy tak zdolnych uczniów, którzy swoją pasją zarażają innych i nas. Na finał mistrzostw mechaników zakwalifikowali się  Jakub Mańkowski i Kacper Wysocki uczniowie klasy 3 TPS. Na nich właśnie czekały liczne wyzwania praktyczne i teoretyczne. Uczniowie poradzili sobie doskonale z zadaniami, w wielu konkurencjach mieli max punktów i najlepszy czas.

Możemy powiedzieć, że nasza szkoła jest w czołówce szkół w kraju o profilu samochodowym. Serdecznie gratulujemy.

Poniedziałek, 24 Czerwca 2019
imieniny: Danuta, Emilia, Jan