Szkolenie ZAMEL

W środę 27 marca ponad 50 uczniów III i IV klasy technikum elektrycznego wzięło udział w szkoleniu, które po raz drugi zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych, we współpracy z firmą Zamel.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, którym zaprezentowano podstawowe urządzenia automatyki budynkowej oraz elementy inteligentnego domu sterowane radiowo.

Szkolenia miały na celu oswojenie przyszłych elektryków z nowymi technologiami, z którymi mogą się spotkać w nieodległym życiu zawodowym. - Jeśli chodzi o możliwość zdalnego sterowania domem w pełnym zakresie, będziemy musieli poczekać na powszechne zastosowanie tych rozwiązań jeszcze co najmniej kilka lat. Już teraz jednak obserwujemy wzrost zainteresowania rozwiązaniami pokroju automatycznych rolet, którymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfona, czy też systemami automatycznego oświetlenia. Stąd też pomysł organizacji specjalistycznych szkoleń dla przyszłych elektryków, by zaznajomić ich ze sposobami montażu i przygotowania do użytku tego typu cudów współczesnej technologii - mówi Robert Chaliński, przedstawiciel handlowy firmy Zamel.

Szkolenia w imieniu filmy przeprowadzili Robert Chaliński oraz Rafał Bryska.

tekst Piotr Koryś
zdjęcia Marcin Woźniak