VI Powiatowy Turniej Scrabble

Dawid Szaniawski najlepszy w Scrabble

„Bo każda litera ma znaczenie” – pod takim hasłem odbył się VI Powiatowy Turniej Scrabble w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. Zwycięzcą zmagań został reprezentant gospodarzy Dawid Szaniawski.

Na starcie środowego turnieju stanęło 12 uczniów. Na zaproszenie gospodarzy nie odpowiedziała żadna ze szkół powiatu garwolińskiego. Walka o tytuł zwycięzcy rozegrała się zatem między uczniami Dwójki. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch fazach grupowych.

Zwycięzcą rozgrywek został Dawid Szaniawski. Uczeń IV klasy Technikum Informatycznego wygrał wszystkie pojedynki, w decydującym pokonał kolegę z klasy Tymona Szumilasa, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Trzecią lokatę zdobył  Kacper Trzpil z II klasy Technikum Elektrycznego. Kolejne miejsca: 4. Piotr Koryś, 5. Filip Bieniawski, 6. Karol Zalewski, 7. Kacper Witak, 8. Maciej Rosiak, 9. Eryk Paziewski, 10. Michał Kaczor, 11. Filip Cytryniak, 12. Szymon Klepacki.

Trzech najlepszych graczy otrzymało książki oraz upominki ufundowane przez patrona honorowego turnieju starostę powiatu Mirosława Walickiego. Laureatów nagrodziły Justyna Maszkiewicz z wydziału edukacji starostwa powiatowego i dyrektor szkoły Ewa Flaga.

Co ciekawe, w środowym turnieju zanotowano aż dwa remisy, które są rzadko notowane w grze Scrabble. Organizatorzy nagrodzili również zawodnika, który jednym ruchem zdobył największą liczbę punktów. Kacper Trzpil ułożył tzw. scrabble’a, wykładając jednocześnie wszystkie kafle z literami, zgarniając 74 punkty.

Za organizację odpowiedzialni byli Urszula Maligłówka, Małgorzata Wojciechowska, Karina Gajewska, Elżbieta Marciniuk i Łukasz Korycki.

>>> Pełna galeria FOTO na naszym profilu FB i tutaj...<<<

Łukasz Korycki