Karol Okrasa w Dwójce!!!

W dniu 22 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie gościł Karol Okrasa – znany niemal wszystkim z programu telewizyjnego pt.  „Okrasa łamie przepisy”. Uczniowie klas gastronomicznych mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu z kucharzem restauracji Plater. Karol Okrasa wygłosił mowę motywacyjną do młodych ludzi, którzy niebawem rozpoczną pracę zawodową. Uznawany za człowieka sukcesu , sam sobie nie przypisuje zasługi za ten sukces a ludziom  przy których się wychował. To oni – rodzina i przyjaciele  - stworzyli mocny fundament – bazę, na której ten sukces się opiera. Podkreślił  rolę rodziny i ofiarność najbliższych  min. żony Moniki, dzięki którym może realizować  swoje pasje.

„W życiu ważny jest fach, rzemiosło – tego nikt wam nie zabierze”

„Szefem kuchni się bywa a fachowcem się jest”

„Szkoda czasu" na zrzędzenie i rozpamiętywanie niepowodzeń.
Trzeba działać i znaleźć rozwiązanie problemu”

Zwrócił również uwagę , że wiedza szkolna jest potrzebna i dobrze jest „ zapisać ją na twardym dysku w głowie bo kiedyś się przyda. Dla mnie czas bez czerwonego paska na świadectwie to czas stracony.  Zainwestujcie w siebie . Wykorzystajcie czas w szkole”

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze . Młodzież w skupieniu słuchała tego czym Karol chciał się podzielić – wiedzą i własnym doświadczeniem.

Na koniec spotkania były fotki, selfie i autografy . Nasi cukiernicy : Alicja Frelik i Dawid Mańkowski  przygotowali pod opieką Pani Marty Szymborskiej słodkości  własnej roboty, które podarowali Karolowi. Mistrz kuchni zaprosił do swojej restauracji na kolację reprezentantów klas gastronomicznych wraz opiekunem.

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, ze mogliśmy przyjąć w progach naszej szkoły tak niezwykłego, sympatycznego i otwartego człowieka jakim jest Karol Okrasa. W przyszłości mamy nadzieję na wspólne gotowanie z Karolem. Teraz zostały nam niezapomniane wrażenia i zdjęcia.

Dziękujemy Panie Karolu!!!

Więcej zdjęć na naszym profilu FB...

Małgorzata Zadróżna - Piłka

Poniedziałek, 25 Marca 2019