Data przydatności do spożycia - Ważna sprawa!!!

Dnia 22 stycznia 2019 roku został przeprowadzony kolejny panel sensoryczny.  Miał on  za zadanie pokazanie różnic między tymi samymi produktami, których jedyną różnicą była data przydatności.

Celem panelu było sprawdzenie czy przeciętny konsument widzi różnice pomiędzy produktem, którego data przydatności jest bliska końcowi a produktem, który został świeżo wyprodukowany. Wyniki uzyskane podczas panelu sensorycznego przeprowadzonego 22.01.2019r pokazały, że produkt z kończącą się datą przydatności zachował swoje cechy sensoryczne tj. wygląd, tekstura, smak, zapach. Dzięki temu mamy pewność, że zarówno produkt jak i opakowanie w pełni zachowały swoje właściwości.

Podczas panelu każdy z respondentów miał przed sobą dwie, zakodowane próbki. Ocena produktów odbywała się w skali 1-5. Produkt był oceniany zarówno na sucho jak i z mlekiem, gdyż produkt po zalaniu mlekiem bardzo często zmienia swoje właściwości.

Panel został przeprowadzony przez pana Patryka Mianowskiego Specjalistę d.s Jakości firmy Brueggen przy współudziale młodzieży z klasy II TŻiUG członków koła naukowego Detektywi Zdrowej Żywności : Alicji Białach, Kamili Dzadz, Natalii Parysek i Sylwestra Trybulskiego.

Środa, 22 Maja 2019
imieniny: Julia, Wiesława, Helena