Zawodowcy na start - 'Akademia Dietetyki' w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jednym z form wsparcia w ramach projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia/warsztaty/laboratoria na uczelniach. W roku szkolnym 2018/2019 r. dwudziestu uczniów z klasy II, III i IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli na zajęciach „Akademia Dietetyki” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zakres tematyczny zajęć obejmował m.in.: składniki odżywcze – charakterystyka, rola, zapotrzebowanie, pomiary antropometryczne i ocena stanu odżywiania, produkty spożywcze i ich wartość odżywcza, zasady planowania i oceny jadłospisów, klasyfikacja i charakterystyka diet. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów. Łączny koszt kursu dla 4 grup to 22 800,00 zł.

Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019
imieniny: Kaja, Leon, Łukasz