Zawodowcy na sart - Obsługa wózków widłowych

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym.

W roku szkolnym 2018/2019 dwudziestu czterech uczniów z klasy III technik pojazdów samochodowych oraz z klasy III mechanik pojazdów samochodowych brało udział w kursie: obsługa wózków widłowych z napędem silnikowym oraz wymiana butli gazowych. Kurs składał się z części teoretycznej na której uczniowie poznali m. in. zasady ruchu, obsługi wózka oraz części praktycznej tj. jazda praktyczna po placu menewrowym. Kurs zakończyły się egzaminem organizowanym przez Urząd Dozoru Technicznego oraz uzyskaniem uprawnień. Koszt kursu  dla 60 osób to 39 000,00 zł.

Piątek, 23 Sierpnia 2019
imieniny: Róża, Apolinary, Filip