Zawodowcy na sart - Witryny internetowe

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym.

W roku szkolnym 2018/2019 dwudziestu czterech uczniów z klasy III i IV technik informatyk brało udział w kursie „Zaawansowane techniki tworzenia witryn internetowych”. Zakres tematyczny kursu obejmował m. in. strukturę klasycznej prezentacji www, budowę dokumentu html, podstawowe znaczniki html, znaczniki blokowe i wpisane, rewolucję semantyczną języka html, style dla najbardziej typowych elementów strony, tworzenie typowych elementów stron internetowych, informacje o domenach i hostingu stron www, publikowanie stron www w Internecie. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów. Łączny koszt kursu dla 2 grup to 17 080,00 zł.

Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019
imieniny: Kaja, Leon, Łukasz