Zawodowcy na start - toczenie i frezowanie

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym.
W roku szkolnym 2018/2019 dwudziestu czterech uczniów z klasy III technik pojazdów samochodowych i III mechanik pojazdów samochodowych brało udział w kursie toczenie i frezowanie. Zakres tematyczny kursu obejmował m. in. instrukcję: obsługi tokarki, mocowania i ustawiania narzędzi, mocowania i ustawiania wirnika rozrusznika, toczenie powierzchni komutatora wirnika rozrusznika, mocowanie wirnika alternatora, toczenie pierścieni ślizgowych wirnika alternatora, konserwację i czyszczenie wirnika po toczeniu. Zajęcia zakończyły się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów. Łączny koszt kursu dla 5 grup to 12 700,00 zł.

Piątek, 23 Sierpnia 2019
imieniny: Róża, Apolinary, Filip