Zawodowcy na start - elektrycy

Od 01.09.2017 r. Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie realizuje projekt „Zawodowcy na Start”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowej PRO WM 2014 – 2020 X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów. Efektem wsparcia będzie nabycie/podniesienie przez uczniów kompetencji, umiejętności oczekiwanych przez pracodawców lokalnego/regionalnego rynku pracy.

Jedną z form wsparcia uczestników projektu „Zawodowcy na start” są zajęcia specjalistyczne zawodowe realizowane w ramach współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym.

W roku szkolnym 2018/2019 czterdziestu siedmiu uczniów z klasy III i IV w zawodzie technik elektryk brało udział w kursie przygotowawczym do uzyskania świadectwa kwalifikacyjnego - elektrycznego gr. 1 kat. E. Zakres tematyczny kursu obejmował podstawy elektrotechniki, podstawy rysunku zawodowego i dokumentowania prac, materiałoznawstwo elektryczne, ochrona od porażeń w instalacjach elektrycznych - norma PN-HD 60 364, ochrona od porażeń w instalacjach elektrycznych (zasady budowy urządzeń elektrycznych), ochrona od porażeń w instalacjach elektrycznych, BHP przy urządzeniach, instalacjach i sieciach elektromagnetycznych, ochrona ppoż. Część praktyczna obejmowała ćwiczenia praktyczne z  montażu instalacji i wyszukiwania usterek. Kurs zakończyły się egzaminem oraz uzyskaniem uprawnień. Łączny koszt kursu to 26 300,00 zł.

Czwartek, 17 Styczenia 2019
imieniny: Marian, Jan, Antoni