Dieta z Peceta

W listopadzie uczniowie klasy II TŻiUG – Weronika Pacek, Kamila Dzadz, Weronika Mianowska, Julia Liczbarska, Natalia Kowalska, Sylwester Trybulski i Jan Małecki  uczestniczyli  w projekcie „Dieta z Peceta”  - zagrożenie wykluczeniem społecznym z powodu utraty zdrowia w wyniku niewłaściwego odżywiania się osób starszych i uzależnień dzieci i młodzieży- organizowanym przez Stowarzyszenie Calos Cagathos.

Celem projektu było podjęcie działań , które przyczynią  się do przywrócenia aktywności społecznej osób w wieku 60+. Podczas trzech spotkań młodzi ludzie zaprezentowali starszym osobom  z Klubu Seniora w Garwolinie  działanie nowoczesnych urządzeń. Wykorzystując  komputery i tablety  wspólnie wyszukiwali informacji  dotyczących zasad odżywiania się w cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, nadwadze i otyłości.

Każde zajęcia kończyły się wspólnym sporządzaniem wybranych potraw i  ich degustacją .

Środa, 26 Czerwca 2019
imieniny: Paulina, Jan, Paweł